DoMaraj

Orice tip de machete care nu se incadreaza in sectiunile anterioare - SF, feroviare, etc.

Re: DoMaraj

Postby alexie » Mon Jul 28, 2014 1:05 pm

Olaf The Viking wrote:Ba, ma omori cu floricelele alea de porumb. Nici asta nu a scapat? Ai facut asa multi? :smiley-laughing021: :smiley-laughing021: :smiley-laughing021:

Campionatul a fost slabut, filmele asisdelea asa ca s-a strans :popcorn:

Bill wrote:Salve,
....... sunt convins ca va fi spectaculoasa.
Spor,
Bill :crazy_pilot:


Spectaculoasa nu stiu, grandioasa garantat :dance2:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: DoMaraj

Postby Nicu Mihai » Mon Jul 28, 2014 7:54 pm

Alexie, asa rapid vii cu noutati ca nu reusesc inca sa ma dezmeticesc. Ca si Bill, astept sa vad ce urmeaza.
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: DoMaraj

Postby Olaf The Viking » Mon Jul 28, 2014 11:13 pm

Ma risc, va fi ceva gen planeta maimutelor dar in loc de statuia libertatii -> corpul uman. :roman:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: DoMaraj

Postby alexie » Wed Jul 30, 2014 11:45 am

Olaf The Viking wrote:Ma risc, va fi ceva gen planeta maimutelor dar in loc de statuia libertatii -> corpul uman. :roman:

Mai degraba Planeta Testoaselor
Image

Kitsch-uri rasinoase de la malul marii (2 lei broasca mare, 1 leu broasca mica), imbaiate in Triumf, decupate si vopsite.
Image
Image

Image

Si ele asteapta integrarea in peisaj. Brosca mare de pe coral are gura deschisa....ideea mi-a venit mult prea tarziu asa ca am lipit un segment din carte de joc si zic eu ca din apa nu se va observa improvizatia. Apropo de pesti (hrana pentru broaste), tot pe litoral am gasit solutia. Exista o oferta de 1 leu perechea de cercei..evident ca sunt cunoscut prin zona :blush: , momentan sa ma refer doar la piesa piscicola:
Image
Image
Image


Dupa smirgheluire si vopsire
Image

Image
Mai trebuie sa execut niste orificii pentru fixarea in peisaj, ceva gen micromenghina ca imi este suficient ca mi-am introdus burghiul de doua ori in degete :good2:

Pe curand ! :hi:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: DoMaraj

Postby Olaf The Viking » Wed Jul 30, 2014 4:29 pm

Imi plac culorile tale .. pastelate. Hai cu sindibontii si pe testoase si pesti.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: DoMaraj

Postby Bill » Wed Jul 30, 2014 8:55 pm

Vedem noi finalul...adica va trebui clar sa port ochelarii de soare, dar sunt optimist :suicide:
Spor,
Bill :crazy_pilot:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: DoMaraj

Postby Nicu Mihai » Wed Jul 30, 2014 11:11 pm

Aha, placile ca placile, dar d'aia faci matale vizite pe litoral, mai o broscuta, un pestisor si te stie lumea de client fidel! Hai ca mai faci si mai curios, abi astept sa vad ce se contureaza.
Spor la lucru ca imaginatia curge!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: DoMaraj

Postby alexie » Thu Jul 31, 2014 1:12 pm

Olaf The Viking wrote:Imi plac culorile tale .. pastelate. Hai cu sindibontii si pe testoase si pesti.

Toata smecheria cand lucrezi cu pasteluri tine de filtrul final lacul mat care albeste tot :whistle:
Epibiontii au sa fie doar pe broaste ca pesti e iuti.

Bill wrote:Vedem noi finalul...adica va trebui clar sa port ochelarii de soare, dar sunt optimist :suicide:
Spor,
Bill :crazy_pilot:

Sunt sanse mari ca finalul sa fie apocalyptic, daca apa nu iese zama de Sherman si seamana mai mult cu piftia nelegata :dash2:

Nicu Mihai wrote:Aha, placile ca placile, dar d'aia faci matale vizite pe litoral, mai o broscuta, un pestisor si te stie lumea de client fidel!....

Adevarul este ca dat fiind varsta, chestiile acestea dau bine la C.V. :blush:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: DoMaraj

Postby alexie » Mon Nov 10, 2014 9:28 pm

Am mai aruncat nişte cărbuni pe foc....de fapt un pumn de beţe.
Din komatex am confecţionat o ramă, în fapt o rămuţă (60 cm/40 cm/ h28cm) . Dat fiind proporţiile mi-a fost greu să lucrez la dioramă ..pe motiv că este mai mare decât atelierul :blush:



Pentru ornarea ramei am optat pentru un mastic, stejar extremă urgenţă nuanţă deschisă.


Masticul proaspăt întins a suferit o flagelare cu plasă de şmirghel, pe motiv de model. Model de perversiuni modelistice.



Acum motivul neoficial pentru care reintru în pauză : nu mai am loc în atelier; motivul oficial : aştept să se usuce masticul.
:truce:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: DoMaraj

Postby Cristian Marin » Tue Nov 11, 2014 6:18 pm

Bogatia de detalii nu reuseste inca sa ma duca catre un rezultat ce se vrea a fi intuirea finalului asa ca astept sa vad ce drac o sa iasa. :dash2:
Image
User avatar
Cristian Marin
Imaginifer
 
Posts: 193
Joined: Wed Jun 26, 2013 10:09 am
Location: BUCURESTI

PreviousNext

Return to Toate celelalte

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron