53 Tie Fighter Miner Guild

Orice tip de machete care nu se incadreaza in sectiunile anterioare - SF, feroviare, etc.

53 Tie Fighter Miner Guild

Postby Olaf The Viking » Tue Jun 28, 2016 11:58 am

Seria de desene animate Star Wars Clone Wars a fost inlocuita cu Star Wars Rebels. In seria 2, ep. 14 "The Call" au aparut niste tie fightere care nu apartineau Imperiului ci unor mineri care extrageau niste gaze/combustibil pentru Imperiu. Cum le-am vazut mi-au picat cu tronc si a trebuit sa ma apuc sa fac unul.











Le-am dat intai cu alb de la Mr. Hobby pe post de grund si ca sa pregatesc terenul pentru galben.



Inca nu m-am hotarat ce fac cu pilotul, daca si cum o sa il modific:



O sa mai lucrez putin la pupitru, sa bag niste culoare si pe urma inchid capsula:


"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: 53 Tie Fighter Miner Guild

Postby Dan Dutescu » Wed Jun 29, 2016 7:53 am

Pilotul nu ar trebui sa semene cu Miron Cozma ??? :paint:
User avatar
Dan Dutescu
Vexilifer
 
Posts: 207
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:00 am
Location: Bucuresti

Re: 53 Tie Fighter Miner Guild

Postby Olaf The Viking » Wed Jun 29, 2016 4:53 pm

E vorba de gaze, deci mai degraba cu JR Ewing.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu


Return to Toate celelalte

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron