Intalnirea lunii mai

Informatii si poze despre expozitii si evenimente modelistice sau legate de modelism.

Re: Intalnirea lunii mai

Postby Olaf The Viking » Sat May 18, 2013 10:22 pm

Incepem cu poze cu standul, sa ne dam mari:

Image

Image

Image

Image

Image

Cei doi maestrii: Dan si Alberto
Image

Image

Image

Image

Image

La lucru:
Image

Sosirea tapirului singuratic:
Image

Dupa ceremonia de deschidere:
Image

Cercetasii:
Image

Image

Image

Image

Spre rusinea mea astia nu stiu cine sunt:
Image

Astia sunt evidenti:
Image

Image

Image

Image

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Intalnirea lunii mai

Postby Olaf The Viking » Sat May 18, 2013 10:26 pm

Iarasi cercetasi:
Image

Regiment de dorobanti, parca:
Image

Intre timp la stand:
Image

Image

Image

"Baiatul" lui Alberto:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Inaintea unei lupte simulate, nemti contra romani:
Image

Image

Image

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Intalnirea lunii mai

Postby Olaf The Viking » Sat May 18, 2013 10:33 pm

"Noi" nu ne-am lasat impresionati:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Bineinteles ca nu putea lipsi David, cu o diorama terminata azi-noapte ca sa aibe ce ne arata:
Image

Image

Image

Image

Si bineinteles Gianni:
Image

Image

Image

Image

Intre timp ai nostri castigau, sau asa se parea:
Image

O intalnire super reusita, daca nu ati venit azi ati pierdut, noi vom mai veni si maine. :pirate3:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Intalnirea lunii mai

Postby Bill » Sun May 19, 2013 11:02 am

Faina intalnire cu un prilej deosebit :king2:
Imi place majoreta cu tapir pe tricou :dance: :drunk:
Spor,
Bill :crazy_pilot:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Intalnirea lunii mai

Postby alexie » Sun May 19, 2013 4:03 pm

Bill wrote:.........
Imi place majoreta cu tapir pe tricou :dance: :drunk:
Spor,
Bill :crazy_pilot:


Hai că n-am stat numai de poză (deşi aveam underwear :hunter: :king: :king: :king: :king: ii roşii, antideochi), că doar am păzit exponatele, terorizând copchii, nu?

Olaf The Viking wrote:...........
Spre rusinea mea astia nu stiu cine sunt:



Sper că azi ai elucidat problema, dacă n-ai avut atenţie distributivă (azi fiind programată promenada dimpreună cu juniorii Olafieni) atunci îmi permit să lansez o supoziţie:
Image
Respectivii sunt oştenii lui Mihai Viteazul (vezi/revezi "Nemuritorii")

http://youtu.be/_buElKfJLyY :hunter: ..care noaptea-n frunze sună...

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Intalnirea lunii mai

Postby Zeno » Sun May 19, 2013 4:06 pm

Foarte fain!
Imi place grozav sa-i vad pe Dan si Alberto lucrand cot la cot! :moil:
Mi-ar place sa vad mai de aproape cateva lucrari. Una dintre ele este diorama mare cu vikingi (banuiesc) iar cealalta este cu un zid medieval.
Ma bucur sa vad multi copii interesati de exponate.
Din cate vad, o intalnire f. f. reusita.
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: Intalnirea lunii mai

Postby Georgel Musat » Sun May 19, 2013 6:04 pm

Salut asa am aflat si eu ca a ti dat drumul la site. Multam
AK-12 The BEST IS THE BEST
User avatar
Georgel Musat
Cornicen
 
Posts: 121
Joined: Mon Jan 28, 2013 7:29 pm

Re: Intalnirea lunii mai

Postby Dan Dutescu » Sun May 19, 2013 6:04 pm

Salutare tuturor,
o intalnire extraordinar de placuta cu colegii si prietenii asa cum se poate vedea si din fotografiile puse pe site cu mare amabilitate de Maretul Olaf si un prilej minunat sa mai lucrez cate cava dupa o mica pauza. S-a glumit, s-a lucrat, s-a privit, s-a admirat, s-a explicat si s-a tipat ( cine stie, stie ) fiecare a facut cam ce a putut si cum a putut mai bine. Asa cum s-a spus si la inceputul topicului, Alberto avea nevoie de o figurina cu un copil calare pe o motocicleta ( nu de un copil, asa cum s-a insinuat "murdar" de catre unii colegi invidiosi, pe la colturi in timpul intalnirii :laser: :blum3: ). Am primt de la Alberto o fotografie cu subiectul, dar din cauza de dimensiuni super reduse nu am reusit sa deslusesc mare lucru , asa ca am lucrat mai mult " in orb". Ajuns acasa am cautat fotografia pe net, si am vazut cu mare bucurie as putea zice, ca am lucrat cam degeaba la hainele piciului, deoarece pantalonii arata cu totul altfel si va trebui sa refac aproape tot.
Concluzia este ca ar tebui sa gasim o cale de a populariza mai mult modelismul, asta mai ales dupa cate intrebari am primit despre materiale, despre machete si dupa curiozitatea piticilor aflati in trecere prin zona.

Spor la modelit,
User avatar
Dan Dutescu
Vexilifer
 
Posts: 207
Joined: Tue Jan 15, 2013 11:00 am
Location: Bucuresti

Re: Intalnirea lunii mai

Postby Olaf The Viking » Sun May 19, 2013 9:50 pm

Dan Dutescu wrote: s-a tipat ( cine stie, stie )


Evident ca si azi am tipat, si tot la un copil, cand am vazut un deget pe lancea sarazinului. De data asta nu era nici un tatic care sa ma faca cu ou si otel ca tip la odrasla lui. Probabil ca nu m-as mai fi abtinut. Ieri noroc cu alexie, care s-a luptat pentru mine, ca eu am ramas perplex si fara grai de atata nesimtire si tupeu.

Culmea e ca altii copii azi m-au intrebat daca pot atinge, initial le-am zis nu, dar pe urma i-am intrebat ce vor sa atinga si i-am lasat sa atinga apa.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Intalnirea lunii mai

Postby alexie » Sun May 19, 2013 10:27 pm

Olaf The Viking wrote: ....ca eu am ramas perplex si fara grai de atata nesimtire si tupeu.....

Exagerezi, ştii care ar fi fost culmea tupeului : Ca individul să dea curs invitaţie de a striga, la rându-i, la copilul meu. :rofl:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

PreviousNext

Return to Expozitii si evenimente

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron