Messerschmitt ME 410B

Ce-am mai vazut, ce-am mai citit, ce-am mai auzit, ce-a mai aparut pe internet, informatii pe teme modelistice

Messerschmitt ME 410B

Postby Olaf The Viking » Thu Jul 04, 2013 8:01 pm


"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Messerschmitt ME 410B

Postby Bill » Thu Jul 04, 2013 9:38 pm

Mda, a reusit spaniolu' ala :whistle:
Spor,
Bill :boredom:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Messerschmitt ME 410B

Postby Tibi Keresztely » Fri Sep 27, 2013 10:57 am

Interesant video. Intradevar, nu s-a infundat aerograful, o fi vreun truc la mijloc. Dar recunosc ca am facut si eu progrese cu o alta marca pe care nu puteam sa le vopsesc cu aerograful - Revell acrilic. Secretul este ca folosesc diluantul Tamiya X 20 A si nu apa distilata cum recomanda Revell.
User avatar
Tibi Keresztely
Cornicen
 
Posts: 106
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:19 am

Re: Messerschmitt ME 410B

Postby Olaf The Viking » Fri Sep 27, 2013 12:25 pm

Nu am incercat niciodata cu diluantul nou si cu retarder. Asta o fi solutia.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Messerschmitt ME 410B

Postby Calin Ungureanu » Wed Oct 23, 2013 9:55 am

E montaj bre. Voi credeti ca ala dadea din casa cum se infunda cu vopselele marca nationala.
Uitati-va la placa aia de polistiren, cate incercari in gol are. Nu se poate sa fie toate doar de reglaj.
In plus cand incepe filmul e barbierit frumuşel şi cand se termina are o barba de 3 zile. ;)

Imi place ca are un pasitor imperial in lucru in spate.
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Re: Messerschmitt ME 410B

Postby Olaf The Viking » Wed Oct 23, 2013 3:05 pm

Calin Ungureanu wrote:E montaj bre. ...cand incepe filmul e barbierit frumuşel şi cand se termina are o barba de 3 zile.


Si par alb. :rofl:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu


Return to Informatii

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron