Samurai Infantry XVI-XVII AD

Pot participa orice fel de machete (aero, vehicule, nave, figurine, diorame, etc), la orice scara, cu conditia ca subiectul sa fie japonez.

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Thu Apr 10, 2014 8:40 am

Multumesc. Mi s-a stricat unul din blitz-uri asa ca pozele nu prea sunt bune, cand se repara fac altele. Figurinele au o tija lunga, suportul e din polistiren, deci le pot muta unde trebuie, pe baza criticilor.

Sper sa se usuce si apa cum trebuie, mai sunt doua zile pana la jurizare. :medal:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Nicu Mihai » Thu Apr 10, 2014 2:11 pm

Olaf, ai facut o treaba buna. BRAVO! Personal, as schimba putin unele unghiuri de actiune, de exemplu, acel ninja cu sabia in maini, pregatindu-se sa sara, parca l-as muta pe partea celalalta a acoperisului, ca si cum s-ar pregati sa-i surprinda pe cei 4 aparatori (probabil ca ar trebui schimbata pozitionarea si a aceluia care se taraste). Astia mi se par cam prea aliniati, iar ultimul (cu coiful tip ienicer), daca adopti sugestia mea, l-as orienta putin spre acoperis, ca si cum ar zari in ultimul moment pe ninja cel iute varsator de sange, care le sare in cap. Dar tu stii cel mai bine ce poveste ai construit. Drum bun la Moson si sa ne reauzim cu vesti bune!
User avatar
Nicu Mihai
Pilus prior
 
Posts: 738
Joined: Mon Jan 28, 2013 2:40 pm

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Thu Apr 10, 2014 3:51 pm

Intr-adevar povestea mea difera un pic. Ideea era ca atacul din fata e doar de forma, ca sa-i tina ocupati pe soldati in timp ce atacul adevarat era cel al luptatorilor ninja ce au misiunea sa-l asasineze pe samuraiul-proprietar. Acesta, galant, iese in fata doamnei (care se ascunde in casa), sa o protejeze, fara sa stie ca pe la spate ii sare in cap un ninja.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Bogdan Papuse » Sat Apr 12, 2014 2:15 pm

Frumoasa scena. Astept pozele finale. Bafta la Moson!
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Mon May 05, 2014 2:48 pm

Poze mai bune:






















"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Bill » Mon May 05, 2014 3:26 pm

Excelent ! raman tot incantat de relizarea generala si de detalii !
Spor,
Bill :crazy_pilot:
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Mon May 05, 2014 5:38 pm

Probabil ca o sa mai bag un calaret in fata celui care e singur acum. Ma batea gandul de la inceput (cand am vazut ca mai am unul cu arc in alta pozitie) si mi-a zis si Calin la intalnire ca ar merge.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Previous

Return to Banzai !

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron