StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Tunuri Auto Populsate

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby alexie » Sun Feb 10, 2013 9:07 pm


















P.S. Subconştientul copilului a făcut nişte conexiuni şi a dat drumul la robinet, un subconştient rezistent dacă ne gândim ce vremuri căcăcioase erau în 44.

Doar aici pentru cronologie, răspunsuri vizuale şi alte aspecte.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby Georgel Musat » Sun Feb 10, 2013 9:08 pm

Deja a aparut surpriza . Ca intotdeauna SUPERB . FELICITARI IN FATA FRONTULUI.
AK-12 The BEST IS THE BEST
User avatar
Georgel Musat
Cornicen
 
Posts: 121
Joined: Mon Jan 28, 2013 7:29 pm

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby Bill » Sun Feb 10, 2013 9:09 pm

Bravos Alexie, felicitari.
Surpriza e foarte faina si ca executie
Pomul ala mai trebuie sa-l vad pe viu, e foarte dificil sa-i faci credibili. Eu unul nu stapanesc metoda, dar mai am vreme sa invat. Noroc ca pomii nu prea au ce cauta in dioramele cu aviatie, exceptand dioramele cu epave unde inca nu am ajuns.
Spor,
Bill
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby Bogdan Papuse » Sun Feb 10, 2013 9:10 pm

Iata inca o "povesterama" sau "diopoveste" marca Alexie. :)
As avea o mica carcoteala fata de frunzele uscate de pe jos care parca nu prea se pupa cu copacul verde si pentru verdele ierbii inalete de pe partea opusa. :?
In rest imi place tot, cu mentiune speciala pentru elementul surpriza si pentru modul cum dezvolti de fiecare data cate o poveste in fiecare lucrare. Felicitari!
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby Zeno » Sun Feb 10, 2013 9:10 pm

Felicitari Lucian!!!
Imi place diorama si imi place foarte mult povestea. Nu sunt insa convins de dinamica tonurilor pe teren, zid si blindat. Dupa ochiul meu mai sunt nevoie lumini pe muchii ca detaliile sa iasa bine in evidenta.
Imi place tot mai mult idea de a combina o poveste cu o diorama si tu, pe masura ce trece timpul, devii un maestru al acestui gen.
Faina lucrare!
Image
User avatar
Zeno
Tribunus laticlavius
 
Posts: 1183
Joined: Sun Jan 13, 2013 6:35 pm
Prenume si nume: Zeno Mladin

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby Olaf The Viking » Sun Feb 10, 2013 9:11 pm

Arata super. Sustin carcoteala cu copacul dar nu am sfaturi. Am incercat si metoda frunza cu frunza in diorama cu scheleti, nu stiu cat de mult mi-a iesit.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby Bogdan Papuse » Sun Feb 10, 2013 9:11 pm

Olaf The Viking wrote:
Arata super. Sustin carcoteala cu copacul dar nu am sfaturi. Am incercat si metoda frunza cu frunza in diorama cu scheleti, nu stiu cat de mult mi-a iesit.

Eu ma refeream in primul rand la colorit - adica frunzele sunt uscate, in timp ce copacul este verde si nu imi pare ca ar vrea sa se scuture prea curand. Este drept ca este si o problema de scara intre frunze si copac, dar cred ca putem considera ca este un pui inca.
User avatar
Bogdan Papuse
Aquilifer
 
Posts: 302
Joined: Mon Jan 28, 2013 6:50 pm

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby Buss » Sun Feb 10, 2013 9:12 pm

Felicitari. In realitate cred ca arata foarte bine dar pozele cam trage mult lucrarea in jos. Prerea mea. In unele poze prea multa lumina, in altele mai deloc, in altele din unghiuri complet aiurea. Si astfel apar nuante foarte ciudate mai ales la vegetatie, spre exemplu firele de iarba de langa cruce, boschetii de langa zid sau copacul. Sunt ferm convins ca in realitate arata super dar ti-am zis, pozele nu reprezinta prea bine ce ai facut tu acolo :)

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby alexie » Sun Feb 10, 2013 9:12 pm

Vă mulțumesc pentru feedback, inculpata o să ajungă la Alba, pregătită sufletește de vivisecție.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: StuG III Ausf.G Tamiya 1/35

Postby Olaf The Viking » Sun Feb 10, 2013 9:13 pm

Bre, trebuie sa zici ca e gata, ca altfel nu primesti insigna.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

PreviousNext

Return to T.A.P.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron