Samurai Infantry XVI-XVII AD

Pot participa orice fel de machete (aero, vehicule, nave, figurine, diorame, etc), la orice scara, cu conditia ca subiectul sa fie japonez.

Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Fri Jan 18, 2013 11:28 am

Intru in forta cu Zvezda 8017 Samurai Infantry XVI-XVII AD. Am dat peste el si peste un kit de cavalerie cand cautam la subsol kit-ul de cartier general. Am cochetat cu ideea cavaleriei dar acolo sunt si caii de vopsit si mai ales de debavurat. :laugh:

Iata si poza din Monday 8 Aug 2011, scrie sus, sa nu va fie privirea atrasa de alte distractiuni:

Image

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Fri Jan 18, 2013 11:29 am

Am zis ca o fac, am facut, as putea sa cer medalie dar inca am speranta ca-i pot baga intr-o diorama, ba si mai mult, am speranta ca o voi prezenta si la Alba. Asa ca aveti o zi sa imi spuneti ce nu va place la ei. Dupa aia nu mai raspund de nimic.

Image

Image

Image

Image

Image

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Bill » Fri Jan 18, 2013 11:30 am

Olafe,
Sunt faine, dar mai merg niste highlights & shadows la fete ;) :laugh: :laugh:
Felicitari pentru numarul mare de dopuri. Esti un profesionist plurivalent si pluripotent!
Spor(la toate),
Bill
"Anybody can criticize what others create, but few can create something worth criticizing. To put it differently, an ounce of creativity is worth a pound of criticism "
Unknown free minded thinker - Jerry Catanescu

User avatar
Bill
Procurator
 
Posts: 889
Joined: Sun Jan 13, 2013 12:09 am
Location: Cluj Napoca
Prenume si nume: Tudor Nicorici

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Purice Valentin » Fri Jan 18, 2013 11:30 am

frumoasa lucrare,asteptam si o minidiorama :)
User avatar
Purice Valentin
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Wed Jan 16, 2013 10:55 pm
Location: Focsani

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Fri Jan 18, 2013 11:31 am

Pomul e facut de cateva saptamani deci e ca si gata. :laugh:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby alexie » Fri Jan 18, 2013 11:31 am

În mod normal nu ar trebui să postez deoarece chiar îmi place cum arată, am să profit de postare ca să îţi reamintesc să îi dotezi cu coardă (nu fac referire la 26,ziceam de 49 şi 33).

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Fri Jan 18, 2013 11:32 am

Si 54. Mai trebuie sa pun ce ziceai tu, vreo 3 steaguri in spinare si sa dau tecile cu lac lucios. Cica asa erau. Dar dupa ce obtin gardul care imi va permite sa dimensionez baza. Deci e ca si gata. :laugh: :laugh: :laugh: Poate conduci tu spre Alba sa mai am timp in masina de un wash, doua.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby alexie » Fri Jan 18, 2013 11:32 am

Facem un workshop la DADA, că oricum doar peisajul a mai rămas de cârciuma aia :P

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Calin Ungureanu » Fri Jan 18, 2013 11:33 am

Deci p-acolo-mi umblati...
In asentimentul celor spuse de antevorbitorul cu ochi pentru detalii filiforme vreau sa mentionez:
Ce tare ca au si gheisha - de fapt femeie samurai....Mariko d-aia ca-n Shogun.
Am salivat si eu dupa una la Geneva dar costa prea mult.
90 mm de la Nemrod sau Pili-Pili rasina. Mergea la fix langa un ronin viril pe care tocmai il tin aproape.
User avatar
Calin Ungureanu
Aquilifer
 
Posts: 332
Joined: Tue Jan 15, 2013 1:09 am

Re: Samurai Infantry XVI-XVII AD

Postby Olaf The Viking » Fri Jan 18, 2013 11:33 am

Au si ninja dar îi arat doar la sfarsit. E ca un avion din ala de la inceputurile fiecarui modelist: cu tot ce se poate pe el (tunuri, bombe, decaluri combinate, etc.).

Caline 90 mm e cam mare pentru o gheisa-samurai, consumi mai multa vopsea etc. :laugh:

Bill, o sa razi, dar chiar am mai intervenit la fete. Nu prea imi plăcea wash-ul ala, parca erau murdari pe fata si am bagat si clasicele uleiuri.

Am refacut arcul negru cu dungi albe de 2 ori deoarece vopseaua a pocnit cand am incercat sa-i stramb mana ca sa aliniez coarda, respectivul isi băga si capul pe traseul ei si nu puteam sa unesc capatul arcului cu coada sagetii.

Am pus si steagurile in spinare, din nou prilej de vopsea sarita, cred ca am dat grund gros ca prea sare intr-o veselie.

Si i-am mai si taiat de pe postament, ocazie cu care m-am intepat de vreo doua ori si am mai refacut vopseaua de pe vreao doua încălţari.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Next

Return to Banzai !

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests

cron