TMA-WT/1 "DAVID"

Pot participa orice fel de machete la orice scara, cu conditia sa se incadreze in SF sau WHAT IF, inclusiv scratchbuilt, inclusiv warhammer.

Re: TMA-WT/1 "DAVID"

Postby alexelu_marinelu » Mon Apr 29, 2013 7:16 pm

Ovidiu, jos palaria, sa se vada chelia. :P
Sincere felicitatiuni. Fara sa ne kkm pe noi, dar asta este o ipostaza pe care oricare modelist si-o doreste. Pielea mea, si eu as vrea la un moment dat sa-i arat lu' fiu-meu revista "interntionala" in care am fost mentionat. Dar'-mi-te publicat. Respect!
Hartman wrote:
... Ar fi o prioritate absoluta,eu alt roman nu stiu sa fi publicat vreodata o lucrare in revista internationala Tamiya.Ca sa nu mai zic sa invite ei pe respectivul...

Au mai fost cativa, poate nu in Tamiya. Si inca mai de multisor, cand noi nici nu stiam bine ce-i ala internet. Ba chiar in reviste procopsite cu avioane.
Asta nu minimizeaza cu nimic meritele lui Ovidiu, care, de la o lucrare la alta a evoluat continuu, spre ciuda noastra, a tuturor. :X
User avatar
alexelu_marinelu
Aquilifer
 
Posts: 355
Joined: Sun Jan 13, 2013 7:07 pm
Prenume si nume: Alexandru Croitoru

Re: TMA-WT/1 "DAVID"

Postby Hartman » Mon Apr 29, 2013 7:16 pm

Ma refer strict la revista Tamiya si la romanii de pe la noi.Iar daca sunt si altii prin alte reviste cu atat mai bine,iar daca ai informatii te rog arata-i undeva sa-i cunoastem,un scan ceva etc. :)
User avatar
Hartman
Procurator
 
Posts: 315
Joined: Mon Jan 14, 2013 12:04 am
Prenume si nume: Paul Necula

Re: TMA-WT/1 "DAVID"

Postby Marhaba » Mon Apr 29, 2013 7:17 pm

Cred ca am sarit usor peste etape , probabil din prea mult entuziasm. Sa vedem "scanul" , vorba lui Florin, si atunci ne putem bucura.
Pina una alta le-am raspuns cum ca "I'm honored" si le-am cerut sa-mi spuna ce vor de la mine. In masura in care vom continua conversatia, va voi tine la curent.
Ca fapt divers, este de fapt a doua oara cind sunt solicitat pentru un articol, tot de TMMI, prima data fiind cind am cistigat concursul lunar de pe Armorama cu Sherman-Dozerul. Atunci in afara de faptul ca era o conjunctura in care numai de articole si traduceri nu aveam timp si chef, principalul motiv pentru care am fost nevoit sa refuz a fost faptul ca nu am facut fotografii (decit foarte putine si nesemnificative) din timpul constructiei, asa incit a trebuit sa stau deoparte si sa ma zgirii pe ochi.
Vom trai si vom vedea.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: TMA-WT/1 "DAVID"

Postby Marhaba » Mon Apr 29, 2013 7:17 pm

Am ajuns si pe cartula.ro , ceea ce nu credeam sa se mai intimple vreodata :) Asta datorita lui Alex si Florin. Va multumesc pentru aprecieri.

[spoiler]Evident am facut un screenshot rapid, ca cine stie ... ;) [/spoiler]
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: TMA-WT/1 "DAVID"

Postby Alex Stanescu » Mon Apr 29, 2013 7:18 pm

...si pe What If Modelers...
''TMA-WT1 "David" - Walking Tank
Great bit of modelling and all done with some coffee stirrers, wall plugs and an imagination''
Pe cartula insa,ma surprinde (sau nu) lipsa altor reactii,cum spuneam si cu alte ocazii,genul asta de modlism nu este prea popular la noi.
User avatar
Alex Stanescu
Signifer
 
Posts: 65
Joined: Wed Jan 16, 2013 11:16 pm

Re: TMA-WT/1 "DAVID"

Postby Marhaba » Mon Apr 29, 2013 7:19 pm

Alex Stanescu wrote:
Pe cartula insa,ma surprinde (sau nu) lipsa altor reactii,cum spuneam si cu alte ocazii,genul asta de modelism nu este prea popular la noi.


M-as mira ca asta sa fie motivul lipsei de reactie pe cartula.ro :) Cum ma mir de altfel ca postarea ta si a lui Florin inca nu a fost sterse.
Dar sa lasam asta. Multam pt informatia referitoare la whatifmodelers.com Nu stiam forumul.

Late edit:
Din pacate se pare ca whatifmodelers.com nu mai accepta noi membri.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: TMA-WT/1 "DAVID"

Postby alexelu_marinelu » Mon Apr 29, 2013 7:20 pm

Hartman wrote:
Ma refer strict la revista Tamiya si la romanii de pe la noi.Iar daca sunt si altii prin alte reviste cu atat mai bine,iar daca ai informatii te rog arata-i undeva sa-i cunoastem,un scan ceva etc. :)

A durat putin, scuze. Dovezile sunt greu de procurat. Retinusem ca e vorba de 2003-2004, dar se pare ca e vorba de 2008.
Image Image
Image Image
Acuma putem sa ne bucuram.
User avatar
alexelu_marinelu
Aquilifer
 
Posts: 355
Joined: Sun Jan 13, 2013 7:07 pm
Prenume si nume: Alexandru Croitoru

Previous

Return to Anticipatia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron