Miserable Prick

Pot participa orice fel de machete (aero, vehicule, nave, figurine, diorame, etc), la orice scara, cu conditia ca subiectul sa fie american.

Re: Miserable Prick

Postby Mihai Cianu » Mon Apr 29, 2013 7:35 pm

Motocicleta a intrat la vopsit, si John a fost redecorat de data asta cu email-uri.
Image
User avatar
Mihai Cianu
Immunis
 
Posts: 47
Joined: Tue Jan 22, 2013 12:23 am

Re: Miserable Prick

Postby Mihai Cianu » Mon Apr 29, 2013 7:36 pm

6 piese mai tarziu...

Image
User avatar
Mihai Cianu
Immunis
 
Posts: 47
Joined: Tue Jan 22, 2013 12:23 am

Re: Miserable Prick

Postby Mihai Cianu » Mon Apr 29, 2013 7:37 pm

Piese multe, progres lent:

Image
Image
User avatar
Mihai Cianu
Immunis
 
Posts: 47
Joined: Tue Jan 22, 2013 12:23 am

Re: Miserable Prick

Postby Marhaba » Mon Apr 29, 2013 7:38 pm

Image

Image


Felicitari Mihai, foarte aratos motorul. Fotografiile sunt facute de Paul. Cind ai timp poate mai postezi tu citeva fotografii cu motocicleta.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: Miserable Prick

Postby Mihai Cianu » Mon Apr 29, 2013 7:39 pm

Multumesc de apreciere,o sa revin cu poze dupa ce ma hotarasc daca mai intervin pe alocuri cu drybrush sau nu.Poze din timpul constructiei nu mai sunt deoarece cantitatea de photoetch-uri mi-i mancat toti nervii.
Atentie! Nu este un kit pentru cei cu nervii intisi la maxim sau cu rezerva de rabdare, pe fundul borcanului.
La John am renuntat deoarece la o sezare de proba am constatat ca ascunde prea mult din motocicleta, doar ca sa iasa el in evidenta,si nu merita.Asa ca am ramas cu un John intr-o pozitie usor tolanita, gata vopsit dar fara casca pe cap.Castile astea din kit sunt foarte inalte, seamana cu ceva dotari a la Penes Curcanul.
User avatar
Mihai Cianu
Immunis
 
Posts: 47
Joined: Tue Jan 22, 2013 12:23 am

Re: Miserable Prick

Postby Grigoras Zeno » Mon Apr 29, 2013 7:39 pm

Imi place motocicleta!
Chiar daca am facut doar doua motociclete germane imi fac foarte mult astfel de machete. Cred ca se datoreaza si faptului ca tata aveam un MZ 175 cand era tanar.

Din ce ai facut pamantul, iarba si bolovanii?

Libertate pe doua roti!
User avatar
Grigoras Zeno
Imaginifer
 
Posts: 159
Joined: Sun Jan 13, 2013 10:48 pm

Re: Miserable Prick

Postby Mihai Cianu » Mon Apr 29, 2013 7:40 pm

Pamanutule este un gel vallejo + Culoare de baza + drybrush +wash.
Muschiul e de la Noch
Bolovanii sunt pietre suedeze luate de la Ikea.Pentru ceva aranjamente florale.La baza sunt negre, astea sunt vopsite cu acrilice.
User avatar
Mihai Cianu
Immunis
 
Posts: 47
Joined: Tue Jan 22, 2013 12:23 am

Re: Miserable Prick

Postby alexie » Mon Apr 29, 2013 7:41 pm

Am avut ocazia să admir pe viu, în acest caz mă bucur că Dr.Hodoronc-Tronc este atras doar de figurine, are o gingăşie care nu prea transpare din fotografiile realizate. Salut decizia ta de a renunţa la John, pe lângă faptul că a scăpat de mîinile moi ale Dr.H-T, motorul acesta chiar merită să deţină monopolul scenei.
Felicitări !

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Previous

Return to Americanofobia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron