33 Easy Money ?!?

Pot participa orice fel de machete (aero, vehicule, nave, figurine, diorame, etc), la orice scara, cu conditia ca subiectul sa fie american.

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 29, 2013 9:55 pm

Am terminat, chiar cu o rezerva de 15 minute (asta in caz ca imi scapa pe jos inca o data, am zis sa fiu prevazator)

A fost amuzant de lucrat, mi-a placut, putea sa iasa mai bine daca mai refaceam pe ici, pe colo, in punctele esentiale. Pentru o lucrare de doua saptamani, lucrand cate o ora-doua de la 22.30 la 00.30 asta am reusit.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby alexie » Mon Apr 29, 2013 9:56 pm

Arată foarte bine şi are mult potenţial însă elementele principale : clădirea, personajele şi afişul sunt Beton...apropo se poate un zoom pe Most Wanted ?
Dacă mă iau după tapet îmi dau seama că ai planuri mari cu această dioramă, mă înşel cumvaşilea ?

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby Marhaba » Mon Apr 29, 2013 9:56 pm

Asa crezi tu ca ai terminat.
Mai ai de facut urmatoarele:
- sa iei o vopsea in ulei (umbra naturala), s-o diluezi cu benzina de brichete sau white spirit si sa dai un filtru pe tot ce inseamna lemn, ca sa nu mai arate ca la traforaj
- sa faci aceeasi spalare nisipului
- sa pui cite un smoc de iarba la fiecare din picioarele constructiei
- sa pui afisul cu recompensa pe stilp nu pe perete
Mai forteaza-te o ora si vei vedea diferenta.
Feliciteisan.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby alexie » Mon Apr 29, 2013 9:57 pm

Greu de ucis 2012
Image
..eu ţin cu Bruce Vilis :laugh:

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby Buss » Mon Apr 29, 2013 9:57 pm

Seamana mai mult cu steaua lui David decat cu steaua de sherif. :)))

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 29, 2013 9:58 pm

Ma batea gandul initial sa o integrez intr-o diorama mai mare in care sa apara si un Saloon (muream dupa niste usi din alea batante) dar lipsa de figurine m-a convins sa iau in calcul posibilitatea sa ramana asa.

M-am gandit sa dau ulei dar la diorama cu samurai unde am facut asa parca parea exagerat, vroiam sa o las asa pe asta. Daca ziceti ca arata mai bine, ii trag un ulei imediat pe tot lemnul. Nisipul a fost spalat o data. Revin cu poze pe fundal albastru ca sa vedem daca mai trebuie. La smocuri de iarba nu m-a dus capul, musai sa rezolv.

Steaua de Sheriff chiar e steaua lui David
http://2.bp.blogspot.com/_WqJ8eH9F8WI/S ... custom.jpg
Coincidenta?

Afisul a fost redus la dimensiune ca sa incapa exact in spatiul ala. Dar pot sa pun unul si pe stalp. Ideea e: in afara de alexie si Marhaba care stiu despre ce e vorba, mai vrea cineva sa vada afisul de aproape?

Daca va strangeti 3, vi-l arat.

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby Marhaba » Mon Apr 29, 2013 9:58 pm

Nu fi modesta si arata-l.
Nisipul trebuie sa fie mai divers colorat, mai dai niste pufuri de vopsea dinaerograf daca nu vrei sa-l speli. Mai recomand niste pietris pe ici colo. Ala de pus in litiere e numai bun.
User avatar
Marhaba
Procurator
 
Posts: 1314
Joined: Thu Jan 10, 2013 2:46 am
Prenume si nume: Ovidiu Cupse

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby alexie » Mon Apr 29, 2013 9:59 pm

Olaf The Viking wrote:
M-am gandit sa dau ulei dar la diorama cu samurai unde am facut asa parca parea exagerat, vroiam sa o las asa pe asta. Daca ziceti ca arata mai bine, ii trag un ulei imediat pe tot lemnul.

Experimentează aplicarea de ulei de in + terebentină (juma/juma) dar să ştergi imediat după aplicare că altfel iese prea oglindă.

Image
„Orice intrus va fi tratat cu o răceală demnă. Astfel încât să înțeleagă și cel mai nesimțit că prezența lui este inoportună.”
Directorul Dumitru – Operațiunea Monstrul

"Sunt unii oameni care-şi închipuie ca un ucigaş trebuie să fie mereu şi în toate împrejurările numai ucigaş. În realitate e de ajuns dacă e numai din când în când criminal - şi numai o mică latură a fiinţei sale..."
E.M.Remarque

https://alexiehobby.blogspot.com/
https://hobbyban.blogspot.com/
User avatar
alexie
Imperator
 
Posts: 2540
Joined: Thu Jan 10, 2013 11:01 pm
Location: Constanța - Romania
Prenume si nume: Lucian Milosan

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby Olaf The Viking » Mon Apr 29, 2013 9:59 pm

Interesul acordat ma misca profund, fix in zona intradorsala asa ca va arat si afisul:

"Si sa le spui tuturor din sat ca acolo unde te-a scuipat Cartula te-a pupat Olaf si ti-a sters rusinea."
Dumnezeu e de partea tuturor, si, daca ne uitam de-a lungul istoriei, vedem ca e de partea celor cu mai multi bani si armate mai mari.
Intai da cu toporul si pe urma intreaba ce a vrut.
Da, poti da un click si pe machete.ro si sa iti iei ceva "dragut". Am nevoie de bani.
User avatar
Olaf The Viking
Imperator
 
Posts: 2208
Joined: Wed Jan 09, 2013 3:04 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: Alexandru Dumitrescu

Re: 33 Easy Money ?!?

Postby Buss » Mon Apr 29, 2013 10:00 pm

Eu l-am mai vazut. Mi se pare ca l-ai avut la status pe mess. :P

We live in the era of smart phones and stupid people.
User avatar
Buss
Aquilifer
 
Posts: 319
Joined: Thu Jan 10, 2013 10:50 pm
Location: Bucuresti
Prenume si nume: George Dobre

PreviousNext

Return to Americanofobia

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron